Akyaka,  Bugün,  Deniz,  Doğa,  Duyurular,  Haberler,  Seyahat,  Tatil ,  Yaşam

Başladığım Yere Geriye Dönmek

Büyüklerimizi dinlediğimizde, hatıralar basit söylemler olarak gelirdi bize, ama yıllar geçtikçe yaşadıklarımız ile bir dolu hatıra sahibi oluyoruz. Çevrenizde dost sohbetleri, alışveriş yaptığınız noktalarda çalışanlar ile muhabbetiniz, sevdikleriniz ile yaşanan anlık huzur duygusu, ömrümün sonuna kadar seninle geçireceğim dediğiniz sevgiliniz, doğumuna eşlik ettiğiniz çocuklarınızın ilk günden itibaren acı tatlı hatıraları, siz istesenizde istemesenizde yaşadıkça sizin içinde bir oyuncu olarak bulunduğunuz dolu dolu hatıralar birikiyor. Kısacık bir an bile olsa sanki o anı yaşadığınız güne dönmek, aynı duyguları hissetmek yüzünüzde bir tebesüm veya pişmanlık ve hüznü içinde hissetmek gibi; hayatın başka bir boyutunda anılara dönmek, işte tekrar yaşamak o yaşamın lezzetli günlerini. Ne güzeldir güzel anıları biriktirmek.

Akyaka sakin ve huzurlu

Dünya’nın 21. yüzyılda geldiği kaos ve bilinmezlik dolu günlerinde sanırım biriktirdiğimiz anılara sarılıp dostlarımızla paylaşarak o sıcak tebesbüm dolu günler ile ısınacağız.

2019 yılında yaşadığım yerle ilgili yaşam günlerimi dostlar ile paylaşmak ve Akyaka’nın güzelliklerini, çevresel gelişmeleri ve bilinmeyenlerini anlatmak üzere yazmaya ve resimler ile desteklemeye çalıştığım “Akyaka Life” blog faliyetimi, ayni yıl tanıştığımız corona virüsü yüzünden bıraktım. Çünkü yazacak ve resmedecek bir şey yoktu. Herkes çevresinde tedirgin bir yaşam sürüyor, evden dışarı çıkamıyor, aile yapıları içinde huzursuzluk, ekonomik çöküntüler, sonu belli olmayan tedirgin bir yaşam ve yarın için umut beslenmesi mümkün olmayan günler yaşadık.

Akyaka Sakar dağı eteğinde

Üç yıl herkesin bildiği gibi sıkıntılar ve üzüntüler içinde geçti. Yaşadıklarımız hatıra değil, kaos ve bilinmezlik günleri idi. 2022 yılının sonbaharına giriyoruz. Geçtiğimiz üç yıl unutulur mu, hayır yaşananlar kötü günlerdi, tabii hatırlanması lazım ancak kötü hatıralar tozdur üfle gitsin gibi söylemler aslında o günleri unutmak isteyenlerin sığınacak bir limandır. Bu süreç bize yeni yaşam şeklimizde tecrübeler kazandırdı ve yaşam değerlerimizi değiştirerek, kendimizi daha sağlıklı ve korunaklı yaşam stilini öğrenmemiz gerektiğini öğretti.

Akyaka yeşil ve mavi renkler hakim

Dünya döndükçe yaşam devam ettikçe neler ile karşılaşacağımızı bilemeyiz ama artık daha korunaklı yaşamak için kötü hatıralara sahibiz. Bilinmeli ki pek çok anımız bizleri aydınlık günlere taşımıştır.

Akyaka doğal zenginlikleri

Anılarımıza geri döndüğümüzde kimi zaman endişeyle kimi zaman gülümseyek anımsıyacağız o günleri. Hatırlarımız gölgemiz gibidir. Huzurlu, mutlu, güzel insanlar ile biriktirdiğimiz hatıraları hayatımız boyunca yanımızdan hiç ayırmak istemeyiz. Ardımızda ne bırakırsak bırakalım, ama iyiliği bulaştıran güzel insanlarla, güzel anılar bırakalım.

Akyaka renk çümbüşleri

Bugün yeniden Akyaka Life blogumda yazmaya, resimler eşliğinde Akyaka’dan günlük haber ve bilgiler vermeye elimden geldiğince bilgiler vermeye çalışacağım. Güzel insanlara, dostlara, arkadaşlara yaşadıklarımı hatıra olarak ulaştırmayı hedeflediğim çalışmaların devamı sizlerin desteği ile devam edecektir.

Akyaka huzur ile yaratıcılık

Şunu eklemeden yazımı bitirmeyeceğim, Geçmişiniz için üzülmeyin, bugünü yaşadığınız için kendinizi mutlu hissedin, yarınınıza gelince, yarın nasıl olsa gelecek, düşünmek için bugün gerçek bir zamanınız var. Hayatımız gerçekliğimizdir.

Akyaka zamanın içinde kaybolmak

Saygı, sevgi ve sağlıklı günler dileklerimle şimdilik hoşçakalın

Akyaka’yı severek yaşayan mutlu vatandaş…

Akyaka Life

Akyaka renklere bürünmüş bekliyor

Bu çalışma hobi amaçlıdır, görselerini göndermek isteyen kişi ve kuruluşlardan ücret talep edilmez

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir