Akyaka,  Bugün,  Deniz,  Doğa,  Seyahat,  Yaşam,  Yürüyüş

Tatil Planlarınız

Eğer bir gün tatil planlarınız için Akyaka ismi geçerse, Akyaka hakkında bilgi almak ve düşündüğünüz tatili geçirmek, size uygun olup olmadığını anlamak isterseniz, ilk olarak cenneti görmeye hazır olun diyoruz ve Akyakalife blog sayfamızda tüm yaşamı son dakika olarak sizlere sunuyoruz.

Aileniz, çocuklarınız, sevdikleriniz, dostlarınız ile Dünya’nın tabiat harikalarından sayılan, sakin su yapısı ile bilinen plajı, sönmeyen güneşi, doğal parfümlü çam ormanları ve adeta yeşil renklerin mavi renklerle kucaklaştığı eşsiz koyları ile cennetten bir köşe, Akyaka sizleri büyülemek için bekliyor, siz tadına doyulmaz anları yaşamaya hazırmısınız.

Bu duyguları anlatmak, ifade etmek pek mümkün değildir. Yeşillikler içinde kaybolup ormanda yürümek, bol oksijen alarak kendinizi yenilemek, Azmak Akarsuyu’nun üzerinde süzülmek, akvaryum berraklığına sahip denize girmek, yaşayan su altı Dünya’sını görmek için deniz dibine dalmak, tatilinizin her saniyesini soluksuz dolu dolu yaşamak, akşamları keyifli bir barbekü mangal keyfi yapmak ve huzurlu, tertemiz bir ortamda uyuyarak ertesi güne hazırlanmak,

Bütün aktiviteleri eksiksiz yapsanız bile akşamları kendinizi yorgun hissetmeyecek, günün neşesi, çam ormanlarından gelen parfüm kokusu ve Akyaka’nın yüksek oksijen seviyesi altında kendinizi daha zinde hissedecek ve ertesi gün için sevdikleriniz ve dostlarınız ile planlarınızı yapıyor olacaksınız.

Akyaka, Gökova Körfezi’nin kıyı ile bütünleştiği, Sakar Dağının dik olarak Gökova Ovası ve Gökova Körfezine indiği yamacın sonunda, Azmak Akarsuyu’nun deniz ile birleştiği yerdedir.

Akyaka’yı doğal kılan turizm alanı olarak geç keşfedilmesindendir. Yapılaşma yöresel mimari tarzında gelişmiş, doğallığından fazla ödün vermemiş hala yemyeşil görüntüsü ve keşfedilmeye hazır çam ormanları ile sizleri bekliyor.

Akyaka, diğer tatil yöreleri gibi çılgınca bir tatil imkanı vermez. Daha sakin ve huzurlu, değişik spor aktiviteleri olan vücudunuzun ve ruhunuzun dinleneceği, daha zinde ve aktif olacağınız bir tatil yöresidir.

Bu gün Akyaka, hala doğal zenginliklerinin keşfedilmesini bekleyen, ama sakın benim doğal yapımı bozmayın diyen sessizliği ile doğayı ve sakınliği tercih edenlere huzurlu bir tatil imkanı vermektedir.

Akyaka, insanlara verdiği bu imkanları, doğadaki tüm canlılara da sunmuş, 200 çeşit kuş türü, 25 çeşit memeli, 20 çeşit sürüngen türüne doğa içinde ev sahipliği yapmaktadır. Azmak akarsuyunu ve denizi unutmamak gerekir. Su da yaşayan canlıların sayısını tam olarak bilinmesede, gözlemler sonucu çokluğundan çok yöreye ait özellikleri ile doğa içinde yerlerini aldıkları görülmüştür.

Akyaka, tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Kışın ılık ve yağışlı, yazın sıcak ve yağışsız geçer. Deniz suyunun ortalama sıcaklığı 20 – 25 derecedir. Yılın 7 ayı denize girilebilir özelliği ile uzun bir tatil süreci yaşanmasına imkan sağlar.

Değişik ifadeler ve daha uzun metinlerle sizlere Akyaka’yı anlatmak mümkün, gözünüzde canlandırmak isteseniz bile daha önce görmediğiniz bir ortamı tam anlamı ile gözünüzde canlandıramazsınız. Mutlaka görmeniz, oksijen zenginliğini solumanız ve doğal güzellikler içinde dolaşarak günü yaşamanız gerekir.

Akyaka’nın tadını çıkarmak ve huzurunu yaşamak için sizleri bekliyoruz.

Akyaka Sakin Huzurlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir